Vilniuje pristatytas filmas „Šv. Marijos Magdalenos atlaidai Veiviržėnuose“

Gegužės 16 d. Vilniuje, kino teatre „Pasaka“ įvyko filmo „Šv. Marijos Magdalenos atlaidai Veiviržėnuose“ pristatymas. Susirinkusiuosius kino salėje pasitiko gyvai demonstruojama vainikų pynimo tradicija, ansamblio „Viržis“ giedama giesmė „Marija Magdalena“ ir jai atitariantis pučiamųjų ansamblis.
Šis gyvasis paveikslas žiūrovams padėjo pajusti ypatingą šv. Marijos Magdalenos atlaidų dvasią ir susirinkusiuosius nukėlė iš Vilniaus į Žemaitijos pakraštyje esančius Veiviržėnus. Po akiai ir ausiai malonios įžangos visus pasveikino Vilniaus Švč. M. Marijos Nekaltojo prasidėjimo (Žvėryno) parapijos klebonas Vytautas Rapalis, linkėdamas džiaugsmą rasti ilgalaikiuose dalykuose, bendrystėje.
Pasibaigus filmui su žiūrovais mintimis dalijosi filmo režisierė Regina Šiurytė-Šimulienė, filmo kūrėjus ir žiūrovus pasveikino etnomuzikologė, hum. m. dr. Loreta Sungailienė. Po filmo žiūrovai tradiciškai buvo vaišinami atlaidų „pypkomis“ ir palydimi nuotaikingos pučiamųjų ansamblio atliekamos muzikos.
Veiviržėnų parapija nuoširdžiai dėkoja klebonui Vidmantui Griciui už filmo rodymo ir jo pristatymo organizavimą. Taip pat taria ypatingą ačiū Indrei Sliužinskaitei viso filmo kūrimo ir pristatymo metu buvusiai šalia ir prisidėjusiai prie visų sumanymų įgyvendinimo.

































